„1. Rajd Bielawa” jest pierwszą tego typu imprezą organizowaną w Polsce przez prywatne Stowarzyszenie jakim jest „Bielawska Grupa Motosport”oraz OSiR w Bielawie. Impreza odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia 2015 r. na drogach Powiatu Dzierżoniowskiego. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie samochodu wyposażonego w klatkę bezpieczeństwa, pasów szelkowych i foteli kubełkowych zamontowanych zgodnie z załącznikiem J.

Pierwszy dzień będzie składał się z odbioru administracyjnego, badania kontrolnego, zapoznania z trasą imprezy. O godzinie 16:00 odbędzie się odprawa zawodników oraz start imprezy spod Pływalni Miejskiej „Aquarius” przy ulicy Grota Roweckiego 8, a o godzinie 17 pierwsza załoga uda się na trasę prologu o długości 4,3 km, który będzie znajdował się z Pieszycach, w granicach ulicy Świdnickiej. Będzie on przejeżdżany dwukrotnie.

Drugiego dnia zawodnicy będą mieli do przejechania trzy oesy w trzech pętlach. Pierwszy z nich będzie prowadził z Bielawy do Kietlic i będzie on miał długość 4,5 km. Następnie zawodnicy udadzą się do miejscowości Gilów skąd kolejny odcinek specjalny o długości 2,3 km poprowadzi ich do miejscowości Kośmin. Ostatni odcinek pętli znajdować się będzie na drodze z Piławy Górnej do Owiesna o długości 3,6 km. Po nim zawodnicy udadzą się do bazy rajdu przy Pływalni Miejskiej w Bielawie na ulicy Grota Roweckiego 8.

Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 17:00 przy bazie rajdu, gdzie odbędzie się ceremonia wręczenia pucharów i nagród dla zawodników którzy zajmą pierwsze trzy miejsca w swoich klasach.

Patronat medialny