To była namiastka prawdziwego Rajdu Walii, którego znakami szczególnymi są deszcz, mgła, wszechobecne błoto iwatersplashe. Z podobnymi trudnościami, w połączeniu szutrową nawierzchnią, musieli radzić sobie zawodnicy startujący w KJS Jugowskie Pożegnanie Lata – 4. Eliminacji Dolnośląskiej Ligi Rajdowej, który odbył się 18 września 2016 r.

Musieli sobie radzić i poradzili. Bracia Sławomir i Tomasz Szel (Bielawska Grupa Motosport) startujący w niepozornym Daewoo Tico ponownie wygrali rywalizację w swojej klasie, a ponadto w trudnych warunkach zajęli doskonałe 12 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. – Faktycznie, dla niektórych nasze auto jest niepozorne i przed startem wywołuje uśmiech na ustach wśród zawodników i kibiców, co przekłada się także na zainteresowanie naszą załogą – komentuje kierowca, Sławomir Szel. – Na naszych ustach pojawia się uśmiech, kiedy wyczytują wyniki końcowe i okazuje się, że wygraliśmy rywalizację lub kończymy zawody na podium. A tak dzieję się ostatnich dziesięć razy z rzędu, z czego sześć razy stanęliśmy na jego najwyższym stopniu podium.

Baza zawodów zlokalizowana była w niewielkiej miejscowości Gorzuchów. Tam też odbywała się jedna z prób sportowych, gdzie liczyła się nie tylko szybkość, ale także sprawność i dobra koordynacja czynności wykonywanych w samochodzie.– Ja czekałem jednak na próbę „Świerki”, która była znacznie szybsza i ciekawsza – ocenia Sławek, ale nie przeszkodziło to załodze także w zwycięstwie na tej próbie. – Faktycznie wygraliśmy wszystkie odcinki w naszej klasie, poza jednym, ostatnim, w którym zwyciężył nasz kolega z Bielawskiej Grupy Motosport Eugeniusz Słaby pilotowany przez Paulę Chmielnicką–dodaje pilot, Tomasz. – Nasza szybkość na szutrze była dla nas niewiadomą, jednak imprezę skończyliśmy z kompletem 10 punktów za zwycięstwo i dodatkowym punktem za wygranie super próby. Dzięki temu umocniliśmy się na prowadzeniu w Dolnośląskiej Lidze Rajdowej.

Sukcesy załogi nie byłyby możliwe bez wsparcia lokalnych sponsorów. – Oczywiście, to prawda – przyznaje Sławek. – Cieszę się i dziękuję, że mamy możliwość współpracować z pieszyckimi przedsiębiorcami, którzy w sezonie 2016wspierają nas finansowo. Podziękowania kierujemy do właścicieli Restauracji RETRO, firmy Dachdecker, drukarni IMAGE, Gospodarstwa Agroturystycznego „Cicha Woda”. Specjalne podziękowania należą się Cesiu Production, a także rodzynkowi w naszym pieszyckim zespole, firmie BOB CAR Motorsport, która wspiera nas w przygotowywaniu samochodu.

Kolejny start załogi Sławomir Szel / Tomasz Szel już za niespełna dwa tygodnie w Walimskiej Rajdowej Jesieni. Zawodnicy rywalizować będą w ostatniej rundzie Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów, gdzie na tytuł mistrzowski ma aż pięciu zawodników.

Wyniki załóg Bielawskiej Grupy Motosport biorących udział w KJS Jugowskie Pożegnanie Lata

KLASA I
1 miejsce – Sławomir Szel / Tomasz Szel, Daewoo Tico
6 miejsce – Eugeniusz Słaby / Paula Chmielnicka, Fiat 126p
7 miejsce – Adam Idzi / Arkadiusz Idzi, Fiat 126p
9 miejsce – Dariusz Łabik / Krzysztof Łabik, Fiat 126p

KLASA II
7 miejsce – Rafał Meliński / Iwona Melińska, Fiat SC
8 miejsce – Marcin Kusiak / Mariusz Pruchnicki, Fiat S.C.

KLASA III
6 miejsce –Tomasz Łuczyński / Krystian Kłonowski, BMW E36

KLASA IV
10 miejsce – Ernest Czubak / Paweł Kienda, Mercedes 190

KLASA V
1 miejsce – Marcin Subaru / Paweł Mazik, Subaru Impreza