Weekend 1 – 2 października stał pod znakiem udziału zawodników Bielawskiej Grupy Motosport w dwóch imprezach rajdowych. W sobotę 1 października obył się Górski Konkurs Samochodowy „Kryterium Kamionki”, zaś w niedzielę Walimska Jesień 2016.

– W Kamionkach
Kryterium Kamionki padły swoją własną ofiarą, bowiem wcześniejsze odwoływanie zaplanowanych edycji, kilkukrotne przekładanie terminów imprezy i wreszcie organizacja zawodów w dzień przed innym rajdem spowodowało, że na starcie zawodów stanęło zaledwie 26 załóg.
Zawodnicy Bielawskiej Grupy Motosport największe sukcesy odnieśli w klasie I. Na pierwszym miejscu zawody zakończył Eugeniusz Słaby pilotowany przez Paulę Chmielnicką (Fiat 126p). Tuż za nim na podium wjechali Bartosz Jagielnicki i Paulina  Zamaria (Fiat 126p). Czwarte miejsce w klasie zajęli Adam Idzi / Arkadiusz Idzi (Fiat 126p).
Nasz etatowy pilot – Mateusz Łoś, wystartował gościnnie z Markiem Martyniakiem (Peugeot 206). Efekt współpracy to I miejsce w klasie IV.
II miejsce w klasie V zajęli Artur Małyszewicz i Remigiusz Kasprzak (Subaru Impreza). – Nie udało nam się pokonać Alka w EVO, ani pobić własnego rekordu, ale jesteśmy bardzo zadowoleni z jazdy – komentuje start Artur. – Było pewnie, coraz szybciej i przede wszystkim bez dużych błędów w chwilami zdradliwych warunkach. Wracamy do formy.
Treningowo w zawodach wystartował także nasz drifter, Łukasz Guziak (BMW). Mimo problemów technicznych i wymianie dwóch półosi Pupil dojechał do mety na trzecim miejscu w swojej klasie.

– W Jugowicach
W niedzielę  zawodnicy biorący udział w Walimskiej Jesieni rywalizowali na zupełnie nowej trasie z Olszyńca do Podlesia. Była to czwarta runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów, która decydować miała o ostatecznej klasyfikacji w całym cyklu.
Tytuł mistrzowski w swojej klasie wywalczyli Kamil Bober i Mariusz Łopata (Fiat SC), którzy w zawodach wystartowali wypożyczonym samochodem, bowiem ich auto nadal znajduje się w odbudowie. Siódme miejsce w zawodach pozwoliło zawodnikom na obronę pierwszego miejsca w łącznej klasyfikacji i zdobycie tytułu mistrzowskiego w swojej klasie.
Mistrzami i zwycięzcami Walimskiej Jesieni w swojej klasie został także niezawodny duet Mariusz Brylski / Sławomir Szpot (Suzuki Swift). Zawodnicy po raz kolejny pokazali, że na rajdowych trasach ciężko ich dogonić. Ponadto w przyszłym sezonie zapowiada się przesiadka do mocniejszego auta. Oj będzie się działo!
Po sukcesie dzień wcześniej w Kamionkach Artur Małyszewicz i Remigiusz Kasprzak (Subaru Impreza) ponownie stanęli na podium w klasie VI. I ponownie na drugim miejscu!
W klasie RWD na podium także zobaczyliśmy duet z etatowym pilotem z BGM. Sawek DJRT pilotowany oczywiście przez Ilonę Wojtan zajęli doskonałe trzecie miejsce. Na tej samej pozycji uplasowali się w klasyfikacji Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów.
Czwarte miejsce w klasie III zajęli Jarosław Witkowski i Zastawka (Fiat CC). Trzynaste miejsce w tej samej klasie zajęli Marcin Biernat / Grzegorz Wójcik (Opel Corsa).
Na drugim podjeździe z zawodów odpali Damian Tomaszewski i Mateusz Łoś (Honda Civic). Ich samochód uległ awarii.
W klasie I na mecie zawodów zameldowali się Eugeniusz Słaby / Paula Chmielnicka (Fiat 126p) – 5 miejsce oraz  Bartosz Jagielnicki / Krzysztof Kusiak (Fiat 126p) – 8 miejsce. Już na pierwszym podjeździe udział w zawodach zakończyli bracia Szel (Daewoo Tico), którzy w dość efektowny sposób opuścili trasę zawodów. – To był mój błąd. Z taką prędkością nie dało się wejść w ten zakręt, o czym przekonaliśmy się dość boleśnie – komentuje Sławek Szel. – Niestety karoseria naszej rajdówki nie nadaje się do naprawy, stąd poszukujemy budżetu na odbudowę samochodu na przyszły sezon. Mimo nieukończenia zawodów Sławomir i Tomasz Szel zdobyli tytuł II wicemistrzów w klasie I.

Gratulujemy zawodnikom ukończenia zawodów i zdobycia podium. Już niebawem ponownie zobaczycie ich na rajdowych trasach.