Weekend z mieszkańcami powiatu

Weekend 27 i 28 sierpnia 2016 r. spędziliśmy wspólnie z mieszkańcami powiatu dzierżoniowskiego. Członkowie Bielawskiej Grupy Motosport wzięli udział FESTYNIE przy Alei Bajkowych Gwiazd w Dzierżoniowie. Festyn zorganizował Dzienny Dom Pomocy Społecznej.

W niedzielę BGMowy dołączyli się do akcji zbierania pieniędzy na rzecz chorej Milenki. Festyn w Piławie Górnej połączony był z możliwością przejażdżek za drobną opłatą.

Piknik rodzinny w Jaźwinie i orszak weselny (09.07)

Tym razem to maluchy miały większe branie od innych aut z uwagi na tylny napęd, który w tych warunkach (trawiaste boisko) sprawdzał się wyśmienicie. Do późnych godzin na fotelach pilotów jeździli starsi, młodsi i najmłodsi uczestnicy pikniku, a tzw. międzyczasie Bielawska Grupa Motosport uczestniczyła w orszaku weselnym Marty Zielińskiej-Kasprzak i  Remka Kasprzaka.

Aktywność BGM na okolicznych festynach

Mimo, że większość naszych zawodników ma dłuższą przerwę w startach, to nie dają o sobie zapomnieć mieszkańcom najbliższych miejscowości. Na zaproszenie organizatorów nasze załogi pojawiły się na festynach w Młynicy i Ligocie Wielkiej.

– Festyn w Ligocie Wielkiej
Festyn w Ligocie zorganizowany został 2 lipca 2016 r. przez OSP Ligota Wielka. Zostaliśmy tam bardzo mile przyjęci. – Był pokaz samochodów rajdowych oraz możliwość przejechania się jako pasażer za symboliczną kwotę, która zasiliła konto OSP Ligota Wielka – mówi Adam Idzi, członek BGM, jeden z uczestników festynu. – Osoby, które przybyły na festyn mogły zobaczyć pokaz sprzętu rolniczego, pokaz gaszenia pożarów zorganizowany przez OSP Ligota Wielka i OSP Jaźwina, pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez OSP Łagiewniki oraz pokaz sztuk walki. Na festynie odbyły się także liczne loterie i atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Już niedługo mieszkańcy Ligoty Wielkiej ponownie zobaczą samochody rajdowe, bowiem w dniach 6 i 7 sierpnia obędzie się 2 Rajd Bielawa, którego trasa będzie prowadziła także przez tą miejscowość.

– Festyn w Młynicy
1 lipca 2016 r. Bielawska Grupa Motosport gościła we wsi Młynica gm. Łagiewniki. Festyn został zorganizowany z okazji Dnia Dziecka oraz rozpoczęcia wakacji. Był to bardzo miło spędzony dzień w rodzinnej atmosferze. Dzieci miały możliwość zobaczyć samochody rajdowe od środka oraz przejażdżki nimi, był też zabytkowy URSUS C-45 oraz liczne atrakcje.

Kolejna okazja do porozmawiania z zawodnikami i obejrzenia ich aut będzie już 9 lipca 2016 r. w Jaźwinie. Zapraszamy serdecznie.

Akcja pn. Kupić wyciszone dźwięki…

Bielawska Grupa Motosport przeprowadziła akcję pn. „Kupić wyciszone dźwięki…” w ramach której w maju i czerwcu 2016 r., poprzez licytacje różnych motosportowych atrakcji i gadżetów, zbieraliśmy pieniądze na pomoc półrocznej Natalce. Natalka miała przeprowadzane badania w Klinice Otolaryngologii, gdzie postawiono diagnozę, że Natalka ma niedosłuch – na jedno uszko 40 dB, a na drugie 50 dB. Na ten cel początkowo miały być przeznaczone środki zebrane w formie licytacji startu na prawym fotelu Piotra Bielawskiego przepiękną Toyotą Corollą w trakcie Walimskiego Lata. Ale nasza akcja dla Natalki rozrosła się i pojawiło się wiele więcej aukcji, dzięki którym udało się zebrać kwotę ponad 8000 zł. Pozwoliło to na zakup aparatów słuchowych dla Natalki oraz na sfinansowanie części kosztów związanych z bieżącym leczeniem.

Festyn rodzinny w Piławie Górnej

15 maja 2016 r. w Piławie Górnej odbył się Festyn Rodzinny. Uczestnicy pikniku mogli też skorzystać z przejażdżek rajdówkami naszych członków. Przejazd kosztował 10 zł, które przeznaczane były na cele charytatywne (zakup leków dla ciężko chorej dziewczyny). Zawodnicy wozili swych pasażerów po odcinku w Piławie, znanym z 4 KJS-u Bielawa. Fot.: A. Idzi, B. Jagielnicki

Festyn OSP w Grodziszczu

Bielawska Grupa Motosport to nie tylko rajdy. Gdy część grupy uczestniczyła w 2 Rajdzie Zdrojowym w Lądku Zdroju, inni członkowie BGM 7 maja 2016 r. ,,pracowali” charytatywnie na Festynie OSP w Grodziszczu.
Zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci – informuje Adam Idzi, członek BGM i jeden z uczestników festynu. – Mieliśmy do dyspozycji namiot, catering, parking dla aut i zabezpieczony przez strażaków z OSP nimi OES. To była świetna zabawa i dla nas i dla uczestników pikniku.
Cały dochód z licytacji przejazdów zasilił budżet OSP w Grodziszczu. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup środków łączności.

BGM dla WOŚP 2016

Od pierwszego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, środowisko rajdowe czynnie uczestniczy w tej wspaniałej inicjatywie. Nie inaczej było i w 2016 r., kiedy rajdowe maszyny BGM “zagrały” w rytm orkiestry Jurka Owsiaka.  Niezwykle budujący jest fakt, że Rajdowa Rodzina potrafi jednoczyć się i wspierać potrzebujących , co udowadnia nie tylko przy okazji WOŚP. W wielu miastach całego kraju odbyły się podobne, niezwykle barwne imprezy, podczas których była okazja przejażdżki na prawym fotelu rajdówki lub driftowozu za tzw. cegiełkę wspierającą Orkiestrę. Bielawska Grupa Motosport była organizatorem jednej z imprez, która odbyła się na terenie targowiska w Dzierżoniowie.

Weselna sesja zdjęciowa

Weselna sesja zdjęciowa w kopalni Mateusza Sznajderskiego (31 października 2015).

I Zawody w Kolarstwie Górskim MTB Pieszyce

W 2015 roku przy współpracy z Gminą Pieszyce organizowaliśmy Zawody MTB. Naszym zadaniem było zabezpieczenie trasy. Temat znamy doskonale z organizacji KJSów i rajdów, więc i praca była samą przyjemnością.

RAJDOWCY W BIELAWSKIM PRZEDSZKOLU

Choć Międzynarodowy Dzień Dziecka był 1 czerwca (2015), to przedszkolaki z Bielawy miały go 3 czerwca. Na twarzach lekko zaskoczonych maluchów pojawił się uśmiech, ponieważ rano przed budynkiem Publicznego Przedszkola nr 4 w Bielawie z wielkim hukiem pojawiło się siedem samochodów rajdowych Bielawskiej Grupy Motosport.

Dzień Dziecka w stowarzyszeniu św. Agnieszki w Bielawie

6 czerwca 2015 r. aktywny Dzień Dziecka organizowany został przez stowarzyszenie św. Agnieszki w Bielawie. Udział w świętowaniu gościnnie wzięła Bielawska Grupa Motosport, która prowadziła jazdy testowe z dziećmi. Dzieci były zachwycone! Gdyby nie ograniczony czas, dzieci jeździłyby do ostatniej kropli w baku :)

Piknik rodzinny

Piknik rodzinny w Uciechowie oraz zakończenie klasy III c w Szkole Podstawowej nr 5 z oddziałami integracyjnymi w Dzierżoniowie (13 czerwca 2015).

Zmotoryzowany Mikołaj w Domu Dziecka

5 grudnia 2014 r. do Domu Dziecka w Pieszycach przybyli Mikołaje. Tym razem wizyta była nietypowa, bo święci przybyli w pojazdach Bielawskiej Grupy Motosport. Wizyta ucieszyła bardzo dzieci, które wyraziły swoją wdzięczność spektaklem świątecznym, a także przygotowanym przez ich opiekunów poczęstunkiem. Po rozdaniu prezentów i spotkaniu przy stole dzieci miały okazję przejechać się rajdowym autami, co sprawiło im wiele frajdy. Inicjatorem opisywanej pomocy była Ania Kwaśny i Cristina Najdek.